Újabb beruházás a belváros tisztább levegőjéért
A PÉTÁV Pécsi Távfűtő Kft. piacbővítő fejlesztéseinek következő állomásaként a pécsi távhőellátó rendszerre kapcsolódott a Pollack Mihály Műszaki Szakközépiskola Kollégiuma.
A PÉTÁV Kft. Pécs város területén, azon belül is a belvárosi részeken jelentős fejlesztéseket valósított meg az elmúlt időszakban. A program részeként, a PÉTÁV Kft. kedvező ajánlatát elfogadva, valósult meg a műszaki szakközépiskola kollégiumának távhőellátása. Korábban a kollégium fűtését és melegvíz-ellátását az intézmény saját tulajdonú és működtetésű – földgáz-üzemű – kazánházról biztosította. A beruházásnak köszönhetően újabb károsanyag-kibocsátást okozó kazánház szűnt meg a belvárosban, a levegő minőségét javítva.
A PÉTÁV Kft. a kollégium által üzemeltetett és felújításra szoruló, 30 éves gázkazánt váltotta ki az épület egészét ellátó korszerű hőközponttal, melynek teljes beruházási költségét a PÉTÁV Kft. vállalta magára. Az elkészült távhőellátó berendezések üzemeltetésének, karbantartásának terhe a jövőben szintén a PÉTÁV Kft.-re hárul, a korábbi kazánházi technológia alkalmazásával járó többletköltségek elmaradnak, így az új hőellátás alkalmazása költségmegtakarítást jelent a kollégium részére.
Az újonnan létesített hőközpont a PÉTÁV Kft. számítógépes távfelügyeleti rendszerébe lett kötve, ahonnan a működés központilag ellenőrizhető, a szükséges beavatkozások elvégezhetők és az esetleges működési zavarok azonnal észlelhetők.
A környezetvédelem szerepe napjainkra jelentősen felértékelődött. Különösen igaz ez Pécs városában, ahol 2013-tól a hőellátás bázisát nyújtó hőerőműben a szénhidrogéneket felváltva szinte teljes egészében megújuló energia alapokra helyezték a hő-, és villamosenergia előállítását. A helyi károsanyag-kibocsátás megszűnése tevékenyen járul hozzá az egész város és a legszennyezettebb levegőjű belváros levegőtisztaságának javításához.
A kollégium távhőre kapcsolásával létrejött hőellátás modern, energiatakarékos, környezetbarát és nem utolsó sorban biztonságos. A távhőszolgáltatásra való átállással évente 94 tonna széndioxid kibocsátással lesz kevesebb, a levegőbe jutó nitrózus gázok - melyek a városi szmog kialakulásáért felelősek - mennyisége jelentős mértékben csökken. A beruházás összköltsége 17 millió forint volt.