A projekt hatásai
A korszerűsítéssel új felhasználói hőközpontok kerülnek kialakításra, amelyek ellátják az épületek fűtési és használati melegvíz igényét.
Új, előre szigetelt, közvetlen földbe fektetett primer vezetékhálózat létesül, megszüntetve a korábbi négyvezetékes fűtési és használati melegvíz hálózatot.
Az épületenkénti hőközpontok létesítésével jelentősen javul az érintett épületek szabályozhatósága, csökken a szekunder csőhálózat és a szolgáltatói hőközpont hővesztesége, illetve villamos-energia felhasználása.
A kiválasztott korszerű műszaki megoldás a gazdaságos működés mellett lehetővé teszi az épületek egyedi hőigényeinek kielégítését is.
A létesítendő hőközpontok változó tömegáramú kapcsolásban, időjárásfüggő szabályozással kerülnek kialakításra, megfelelve annak az elvárásnak, hogy ott legyen az épületszabályozási lehetőség, ahol az épületek hőfogyasztás mérése történik.
A projekt alapvető célja az energiafelhasználás csökkentése és ezen keresztül az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése.
Az 1647 lakást érintő beruházás megvalósításának köszönhetően a vásárolt hőenergia 10 ezer GJ-al, a vásárolt villamos energia 66 ezer kWh-al csökken évente. Az energiahatékonyság növelés révén megtakarított éves elsődleges fosszilis energiahordozó mennyisége 5 ezer GJ.
A korszerűsítés megvalósításának köszönhetően az üvegházhatású gázok kibocsátás-csökkenésének éves átlagos mértéke 307 tonna CO2 ekvivalens kibocsátás.