Tanácsok nyári felújításokhoz


A fűtési rendszert érintő felújítási munkákat – radiátorcsere, áthelyezés, fűtéskorszerűsítés – javasoljuk nyáron, fűtési időszakon kívül elvégezni. Sokszor elkerülhetetlen a teljes fűtési rendszer, vagy egy részének a javítások, vagy átalakítások miatti leürítése, − így megelőzhető, hogy fűtési időszakban kelljen rövidebb-hosszabb időre a lakóknak a távhőszolgáltatást nélkülözni.

Az ilyen munkálatokat a lehető leggyorsabban kell elvégezni, és a rendszert újra fel kell tölteni. A levegővel való hosszas érintkezés visszafordíthatatlan korróziós folyamatok elindítója lehet és lényegesen rövidíti meg a fűtőtestek élettartamát. A legáltalánosabban használt fűtőtest anyagok az acéllemez és az alumínium. Fontos szabály radiátor cserénél, hogy az alumínium anyagú fűtőtestekkel kiépített rendszerekben csak alumínium, acéllemez esetén csak acéllemez fűtőtest alkalmazható. Ha nem tartjuk be a szabályokat, akkor a korrózió akár 1-3 éven belül is a fűtőtestek lyukadását okozhatja. A fűtési rendszer ürítését, töltését társaságunk szakemberei végezhetik. A munka megrendeléséhez szükséges nyomtatvány

letölthető.

A felújítási, javítási munkák érinthetik a hőmennyiségmérést, költségmegosztást, használati melegvíz mérést. Ezért minden ilyen esetben, a munkavégzés kezdete előtt meg kell keresni társaságunkat, illetve költségmegosztót üzemeltető társaságot.

Felhívjuk a figyelmüket hogy a fűtési rendszer átalakítása és megváltoztatása, szakemberek által készített tervek alapján, csak a szolgáltató hozzájárulása után végezhető el. Társaságunk szakember gárdája a fogyasztók rendelkezésére áll, a felhasználói tulajdonban lévő belső központi fűtési és használati melegvíz rendszerek eszközein történő átalakítások, vagy meghibásodások elhárítására. Ezt a tevékenységet vállalkozás keretén belül végezzük. A hibaelhárításra, javításra vonatkozó megrendeléseket ügyfélszolgálati irodánkon, telefonon, elektronikus levélben, illetve levélben lehet megtenni.

Célszerű ebben az időszakban az épület fizikai tulajdonságát érintő, gyakran nem túl nagy költséggel járó javítások, pl. a nyílászárók szigetelési hiányosságainak megszüntetése is, melynek hatása a hőfogyasztás csökkenésében is megmutatkozik. Fontos tudni, hogy a levegő ki-beáramlásával összefüggő veszteségek elhanyagolt nyílászárók esetén dominánssá válhatnak a lakás hőveszteségében. Az épületek utólagos hőszigetelésével a hőveszteség 20-30 százalékkal is csökkenthető.